GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 14445316
*
nr 1444 5316
Skål
Keramik, Signerad, diameter: 15, höjd: 10 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 20:54:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 09:49:39
1
100 kr
24/1 17:52:59
2
150 kr
24/1 20:48:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31
-
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Skål
nr 1444 5316
Skål
Keramik, Signerad, diameter: 15, höjd: 10 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 09:49:39 | 1 | 100 kr |
24/1 17:52:59 | 2 | 150 kr |
24/1 20:48:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00 -
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31
-
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42